Адвокат Антонович Ольга, захистила інтереси Клієнта у спорі про поділ майна подружжя.
В судах апеляційної та касаційної інстанцій, вдалось довести, що при вирішенні питання про поділ майна подружжя, вирішальне значення має саме період часу, коли нерухоме майно було збудовано, а не здійснено реєстрацію такого майна.
Суть спору полягала в тому, що чоловіком було збудовано будинок у 1990х роках, до укладення шлюбу. Проте реєстрацію даного будинку було здійснено в 2000х – після реєстрації шлюбу. Керуючись даною обставиною, колишня дружина намагалась довести, що їй належить 1/2 частина будинку та 1/2 частина земельної ділянки, на якій будинок розташовано.
Суд першої інстанції, став на сторону Позивачки, дійшовши в рішенні висновку про те, що вирішальним є факт реєстрації будинку та здійснення в будинку ремонту за спільні кошти.
Проте, суд апеляційної інстанції не погодився з таким рішенням суду першої інстанції, вказуючи на те, що при вирішенні такого спору потрібно встановити: 1. Коли будинок було побудовано; 2. Чи підлягав будинок таким змінам, котрі б істотно відрізняли б його від будинку, котрий було побудовано спочатку. Оскільки Позивач не довела факт спільного будівництва будинку та не довела його істотних змін – суд апеляційної інстанції скасував рішення суду першої інстанції та відмовив у задоволенні позову.
З рішенням суду апеляційної інстанції погодився і Верховний Суд, котрий виніс остаточне рішення, посилаючись на позицію адвоката Антонович Ольги, викладену у відзиві на касаційну скаргу. Верховний Суд залишив в силі рішення Житомирського апеляційного суду, тим самим залишивши будинок у власності чоловіка.
З рішенням судів можна ознайомитись за посиланням.