
Виконавчі написи нотаріусів не лише скасовуються, а й повертаються кошти, що були стягнені на підставі такого виконавчого напису.
Так, при відкритті виконавчого провадження на підставі виконавчого напису нотаріуса, державний або приватний виконавець одразу починають стягувати кошти на погашення заборгованості за написом – стягувати кошти з заробітної плати, списувати з рахунків, накладати арешти на майно.
Оскільки скасування виконавчого напису займає кілька місяців – за цей час виконавець може стягнути з Вас значну суму коштів (в деяких випадках такі суми доходили до 70 000 гривень і більше).
В той же час, після скасування судом виконавчого напису таке стягнення стає неправомірним, оскільки відбулось на підставі документа, котрий судом визнано незаконним. А тому, згідно положень чинного цивільного законодавства, такі кошти мають бути повернені власнику.
Зокрема, таке положення міститься в частині 1 статті 1212 ЦК України, згідно якої, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Тобто, так як виконавчий напис нотаріуса, на підставі якого стягувались кошти було скасовано (підстава, на якій було набуто кошти відпала) – банк або інша фінансова установа на користь якої такі кошти було стягнуто зобов’язана повернути кошти їх власнику.
На підставі позовних заяв адвоката Антонович Ольги, було повернуто кошти їх власникам по рішенням судів, з якими можна ознайомитись за посиланнями – https://reyestr.court.gov.ua/Review/107128973; https://reyestr.court.gov.ua/Review/103944924; https://reyestr.court.gov.ua/Review/106133945.