Як зареєструвати дитину, народжену не в лікарні?

 

  Останнім часом поширились випадки, коли дитину народжують вдома. В т.ч. такі пологи супроводжують особа, яка називається як «доула». Слід зауважити, що така особа не приймає пологи, вона лише супроводжує процес пологів. Приймати пологи в Україні дозволено лікарям.

  Після пологів у батьків виникає необхідність отримати в органах РАЦС свідоцтво про народження дитини, але для цього необхідні медичні документи щодо самого факту народження дитини. В такому випадку процедура реєстрації народження дитини відрізняється від реєстрації дитини, народженої в лікарні.

  Дана процедура регламентована Порядком підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я, затвердженим Постановою КМУ № 9 від 09.01.2013 р.

  Порядок визначає процедуру підтвердження медичною консультаційною комісією власне факту народження жінкою дитини не в лікарні. Заявник (жінка, яка народила дитину, або чоловік) протягом 7 днів повинен подати комісії такі документи: письмову заяву; паспорт; обмінну карту; результати аналізів, ультразвукового дослідження тощо, проведених під час вагітності; довідку про генетичну спорідненість; медичну довідку ЛКК про огляд дитини та медичну довідку ЛКК про огляд жінки; інші документи, які підтверджують надання медичної допомоги жінці у зв’язку з пологами.

  Рішення про підтвердження факту народження дитини приймається у разі, коли імовірна дата пологів жінки збігається з вірогідним віком дитини, або наявності довідки про генетичну спорідненість між жінкою та дитиною.

  У наступному, комісія протягом 10 календарних днів приймає рішення про підтвердження або відмову у підтвердженні факту народження дитини. Один з примірників видається заявникові (у разі підтвердження факту народження дитини) для пред’явлення до відділу РАЦС.

  Після цього, заклад охорони здоров’я, під наглядом якого перебуває дитина, видає медичну довідку за формою № 103-1/о, яка є підставою для державної реєстрації народження дитини в органах РАЦС.




Similar Articles

Порядок поділ...   Відповідно до ч. 1 ст. 74 Сімейного кодексу України, якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь
Нова позиція ... Нарешті Велика Палата Верховного Суду висловилась з приводу кредитних карток “ПриватБанк”! У своїй новій правовій позиції, Велика Палата Верховного Суду, вказала на наступне: ” У заяві позичальника
Чи можливий в...   В липні 2018 року, до Сімейного кодексу України, було внесено зміни, завдяки яким було спрощено процедуру отримання дозволу для виїзду дитини за кордон за відсутності згоди
Адвокат (юрис...   Потрібна допомога адвоката (юриста) в Чуднові? Тоді Вам до нас!   Наші адвокати (юристи) в Чуднові допоможуть:   – скласти заяву та подати на розлучення в
Чи можливо ви...   Підводячи підсумки 2018 року ми вирішили поділитись з Вами найцікавішими рішеннями у справах наших адвокатів (юристів) в Житомирі.   Зокрема, розпочнемо з рішення у справі про
Адвокат (юрис...   Потрібна допомога адвоката (юриста) в Бердичеві? Тоді Вам до нас!   Наші адвокати (юристи) в Бердичеві допоможуть:   – скласти заяву та подати на розлучення в
Підтвердженн...   Раніше, для виїзду дитини за кордон з одним з батьків, в будь – якому випадку (незалежно від того чи приймає участь у вихованні дитини той з
Які існують с...   Чинним законодавством України передбачено декілька можливих варіантів розірвати шлюб. Проте в кожному конкретному випадку потрібно визначити, який із них буде доцільно застосувати. Для кращого розуміння таких
Визнання бать...   Нещодавно на практиці ми стикнулись з ситуацією, коли особи перебували у фактичних шлюбних відносинах (тобто, проживали разом без укладення шлюбу). У них народилась спільна дитина. Жінка
Адвокат (юрис...   Потрібна допомога адвоката (юриста) в Черняхові? Тоді Вам до нас!   Наші адвокати (юристи) в Черняхові допоможуть:   – скласти заяву та подати на розлучення в