Відповідно до ч. 1 ст. 110 Сімейного Кодексу України, позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя. Як ми вже не раз говорили в попередніх наших статтях (попередні статті можна переглянути тут), шлюб може бути розірвано як за згодою чоловіка та дружини, так і без їхньої взаємної згоди. В тому випадку, якщо згоди щодо розірвання шлюбу в добровільному порядку не досягнуто – потрібно звертатись до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу.
А як бути в тому випадку, коли особа, з якою потрібно розірвати шлюб – засуджена до позбавлення волі?
В таких випадках Цивільним процесуальним кодексом України передбачено можливість звернення до суду з заявою в порядку окремого провадження. Так, відповідно до ч. 3 ст. 293 ЦПК України, у порядку окремого провадження розглядаються також справи за заявою будь – кого з подружжя, якщо один з нього засуджений до позбавлення волі.
В яких випадках можна звернутись до суду з такою заявою?
Звернення з такою заявою, можливе лише в тому випадку, якщо є вирок суду, який набрав законної сили і в якому чітко зазначено, що особу засуджено саме до позбавлення волі, а не до будь – якого іншого виду покарання. Тобто, якщо у вироку суду визначено інший вид покарання або вирок суду не набрав законної сили або ж особа перебуває в ізоляторі тимчасового тримання і справа щодо нього ще розглядається судом – звертатись з заявою в порядку окремого провадження – немає підстав. В такому випадку можливе розірвання шлюбу лише в загальному порядку, шляхом подання позову про розірвання шлюбу.
Які переваги звернення з такою заявою?
Ми виділяємо для себе дві основні переваги звернення з заявою в порядку окремого провадження:
- пришвидшений розгляд справи судом. Такі категорії справ швидше розглядаються судами, оскільки потребують менше часу. Тут немає підготовчих засідань та судових дебатів, як правило, теж немає. Тому справа може бути розглянута протягом місяця з дня її направлення до суду.
- зменшення витрат по сплаті судового збору. На сьогоднішній день, розмір судового збору за звернення до суду з позовом про розірвання шлюб, становить 704 гривні. В свою чергу, звернення з заявою про розірвання шлюбу в порядку спрощеного позовного провадження – 352 гривні.
Отже, наявність даної можливості, ще раз вказує на те, що в кожному конкретному випадку, одну і ту ж саму задачу, можна вирішувати по різному. Перше, що потрібно нашому юристу (адвокату) в Житомирі – подивитись Ваші документи, а вже після – запропонувати Вам всі можливі шляхи вирішення Вашої проблеми.
Якщо Вам потрібна наша допомога по складанню позовної заяви про розірвання шлюбу або будь – яка інша правова допомога – ми готові допомогти.
Для запису на первинну консультацію, телефонуйте: (063) 942 – 61 – 48.