Розірвання шлюбу з особою, засудженою до позбавлення волі

  Відповідно до ч. 1 ст. 110 Сімейного Кодексу України, позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя. Як ми вже не раз говорили в попередніх наших статтях (попередні статті можна переглянути тут), шлюб може бути розірвано як за згодою чоловіка та дружини, так і без їхньої взаємної згоди. В тому випадку, якщо згоди щодо розірвання шлюбу в добровільному порядку не досягнуто – потрібно звертатись до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу.

  А як бути в тому випадку, коли особа, з якою потрібно розірвати шлюб –  засуджена до позбавлення волі?

  В таких випадках Цивільним процесуальним кодексом України передбачено можливість звернення до суду з заявою в порядку окремого провадження. Так, відповідно до ч. 3 ст. 293 ЦПК України, у порядку окремого провадження розглядаються також справи за заявою будь – кого з подружжя, якщо один з нього засуджений до позбавлення волі.

  В яких випадках можна звернутись до суду з такою заявою?

  Звернення з такою заявою, можливе лише в тому випадку, якщо є вирок суду, який набрав законної сили і в якому чітко зазначено, що особу засуджено саме до позбавлення волі, а не до будь – якого іншого виду покарання. Тобто, якщо у вироку суду визначено інший вид покарання або вирок суду не набрав законної сили або ж особа перебуває в ізоляторі тимчасового тримання і справа щодо нього ще розглядається судом – звертатись з заявою в порядку окремого провадження – немає підстав. В такому випадку можливе розірвання шлюбу лише в загальному порядку, шляхом подання позову про розірвання шлюбу.

  Які переваги звернення з такою заявою?

  Ми виділяємо для себе дві основні переваги звернення з заявою в порядку окремого провадження:

  • пришвидшений розгляд справи судом. Такі категорії справ швидше розглядаються судами, оскільки потребують менше часу. Тут немає підготовчих засідань та судових дебатів, як правило, теж немає. Тому справа може бути розглянута протягом місяця з дня її направлення до суду.
  • зменшення витрат  по сплаті судового збору. На сьогоднішній день, розмір судового збору за звернення до суду з позовом про розірвання шлюб, становить 704 гривні. В свою чергу, звернення з заявою про розірвання шлюбу в порядку спрощеного позовного провадження – 352 гривні.

  Отже, наявність даної можливості, ще раз вказує на те, що в кожному конкретному випадку, одну і ту ж саму задачу, можна вирішувати по різному. Перше, що потрібно нашому юристу (адвокату) в Житомирі – подивитись Ваші документи, а вже після – запропонувати Вам всі можливі шляхи вирішення Вашої проблеми.

  Якщо Вам потрібна наша допомога по складанню позовної заяви про розірвання шлюбу або будь – яка інша правова допомога – ми готові допомогти.

  Для запису на первинну консультацію, телефонуйте: (063) 942 – 61 – 48.




 

 

Similar Articles

Заява на розл...   15 грудня 2017 року почав діяти ЦПК України у новій редакції. При цьому, стали більш жорсткішими вимоги до складання позовів (заяв, позовних заяв) до суду, в
Участь наших ...   Робота юриста потребує постійного навчання та підвищення рівня знань. З цією метою, ми відвідуємо семінари, тренінги, правові школи, тощо.   6 та 7 жовтня, Антонович Ольга
Як АТ “Райф... Трошки вступу для повного розуміння ситуації. В серпні 2008 року, Банк Аваль заключає кредитний договір з Фізичною особою – підприємцем на придбання автомобіля. Розмір кредиту – 26
За участі на... Продовжуючи серію статей на тему рішень суду 2018 року за участі наших адвокатів (юристів) в Житомирі, розповідаємо Вам про скасування виконавчого напису нотаріуса за яким ПАТ “Приватбанк”
Адвокат (юрис...   Потрібна допомога адвоката (юриста) в Любарі? Тоді Вам до нас!   Наші адвокати (юристи) в Любарі допоможуть:   – скласти заяву та подати на розлучення в
Усунення пере...   Нажаль, після розлучення не всі мами, з котрими, як правило, залишаються проживати діти, погоджуються на побачення дитини з батьком.    Зачасту чоловіки стикаються з тим, що
Підтвердженн...   Раніше, для виїзду дитини за кордон з одним з батьків, в будь – якому випадку (незалежно від того чи приймає участь у вихованні дитини той з
Порядок поділ...   Відповідно до ч. 1 ст. 74 Сімейного кодексу України, якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь
Аліменти на н... Стягнення аліментів на неповнолітню дитини Стягнення аліментів на повнолітню дитину, котра продовжує навчання Підстави для стягнення аліментів Відповідно до статті 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину
Перереєстрац...   На сьогоднішній день, почастішали випадки звернення клієнтів, з проблемами, що пов’язані з Товариством з обмеженою відповідальністю “Кей – Колект”.   В 2011 – 2012 роках “Укрсиббанк”