Все про колекторів та їх діяльність.

   Останнім часом, почастішали випадки звернення до наших юристів (адвокатів) в Житомирі з питанням про колекторів та їх методи роботи.

    Це і не дивно, адже колектори викуповують право вимоги за кредитним договором у працюючого банка (скажу вам навіть більше – кожен банк має свою колекторську компанію), викуповують право вимоги за кредитним договором у банка, що перебуває в процесі ліквідації, “вибиває” борги, взяті в установах, що надають позики (типу “Манівео”, “ШвидкоГроші”, “Дінеро”, та ін.) та в інтернеті.

   Наші юристи (адвокати) в Житомирі дійшли спільного висновку про те, що краще мати справу з банками, аніж з колекторами.

   Чому? Тому що діяльність колекторів  не врегульована жодним нормативно –  правовим актом – колектори, переважно, не звертаються в суди з позовами про стягнення заборгованості, не йдуть на контакт з боржником, не надають відповіді на листи та заяви, а також порушують права та інтереси боржника – погрожують, займаються вимаганням, телефонують всім знайомим, незнайомим, близьким, рідним і т.д.

   Що необхідно знати про колекторів, їх діяльність та дозволені способи стягнення боргу.

   По – перше, перед тим як підписати будь – який договір (чи то кредитний з банком, чи то договір позики з іншими установами, чи то електронний договір) – ПРОЧИТАЙТЕ ЙОГО! Подивіться які відсоткові ставки за несвоєчасне повернення коштів до Вас можуть бути застосовані, які умови продовження строку дії договору, який строк позовної давності за договором. В більшості випадків, коли Ви прочитаєте ці договори – Ви ще подумаєте чи варто на такі умови погоджуватись, адже вони не те що несправедливі, вони кабальні – відсоткова ставка 500 процентів за кожен день прострочення!, позовна давність в 10 років (а то і більше), продовження дії договору автоматично на невизначений строк.

   По – друге, вимагайте надання договорів про відступлення права вимоги. Якщо Вам повідомляють, що компанія, представники котрої Вам телефонують, викупила Ваш кредит у банка, у будь – якої іншої фізичної або юридичної особи – нехай нададуть вам документи, котрі підтверджують факт відступлення права вимоги.

   Якщо це відступлення права вимоги за кредитним договором – такий договір про відступлення має бути підписаний сторонами.

   Якщо це відступлення за іпотечним договором або договором застави – такі договори повинні бути нотаріально посвідченні, а також в реєстрі обтяжень повинен бути змінений заставодержатель/іпотекодержатель.

   Якщо такі договори не надаються – підстав для сплати кредиту на рахунок “нового” кредитора – відсутні, оскільки останній не повідомив Вас належним чином про перехід до нього права вимоги за договором.

   Буквально декілька днів назад, до наших юристів (адвокатів) в Житомирі, звернулась Клієнтка, котра повідомила, що її син брав кредит в “Манівео”. Представники даної компанії дзвонили до неї, та вимагали його повернути. Вона погасила їм борг в розмірі 18 000 гривень. Через декілька днів їй почали телефонувати колектори з іншої компанії і вимагати повернення боргу за цим же договором, посилаючись на те, що “Манівео” продали їм право вимоги. Вона намагалась пояснити, що погасила все на рахунок первісного кредитора, але їм було всеодно. “Манівео”, в свою чергу, просто вимкнули телефони з яких їй телефонували і пропали.

   Чинний Цивільний кодекс України, містить положення, згідно якого, боржник вважається таким, що своєчасно погасив борг на рахунок належного кредитора, у випадку, якщо він здійснив таке погашення на рахунок первісного кредитора, оскільки не був належним чином повідомлений про його зміну.

   У випадку, якщо така ситуація трапилася б між Вами та банком – можна було б в судовому порядку визнати договір припиненим та зобов’язання перед банком виконаним, але в даному випадку – рішення суду вам не допоможе, оскільки на даний момент, будь – які дієві важелі впливу на колекторські компанії – відсутні.

   По – третє, конфіскувати у Вас будь – яке майно (авто, квартира, будинок, чайник, ліжко, тощо) – може ЛИШЕ виконавча служба або приватний виконавець за рішенням суду, що набрало законної сили!.

   Також зверніть увагу на те, що конфіскувати будь – яке майно можуть лише у власника цього майна за його особисті борги. Якщо кредит брав Ваш брат, син, внук, а власником квартири являєтесь Ви – ніхто (навіть за рішенням суду) не може конфіскувати ваше майно.

  Тож, як спілкуватись з колекторами:

   – просити пояснити на якій підставі колектори вимагають повернення боргу;

   – у випадку, якщо право вимоги за кредитом було придбано у іншої особи вимагати надати відповідні документи. Також можна просити надати розрахунок суми заборгованості;

   – з метою захисту себе від повторних звернень з вимогами про погащення боргу, який ви вже погасили – повідомити колекторів про їх право звернутись до суду з вимогою про стягнення боргу, задля виконання рішення суду державною виконавчою службою.

   Якщо у Вас виникли будь – які юридичні питання – наші адвокати (юристи) в Житомирі  готові Вам допомогти. Попередній запис на консультацію за номером – (063) 942 – 61 – 48.   

 

Similar Articles

Закінчення іс... Адвокатами (юристами) в Житомирі повернуто житло Клієнту, право власності на яке незаконно було зареєстровано за колекторською компанією “Кей-Колект” . Нарешті судом остаточно вирішено питання щодо скасування рішення
Європейський ...    Такого рішення дійшов Європейський Суд з прав людини у справі “Ляпін проти Росії”. Суть спору полягає в тому, що після розірвання шлюбу в 2003 році, неповнолітня
Розлучення Жи...    Досить часто до нас звертаються з запитанням як правильно подати на розлучення в Житомирі.   На перший погляд може здаватись, що це проста справа і тут
Адвокат (юрис...   Потрібна допомога адвоката (юриста) в Новограді – Волинському? Тоді Вам до нас!   Наші адвокати (юристи) в Новограді – Волинському допоможуть:   – скласти заяву та
Порядок поділ...   Відповідно до ч. 1 ст. 74 Сімейного кодексу України, якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь
Кредитний адв...   Нерідко у суперечках із банками позичальникам не вистачає зовсім небагато для того, щоб відстояти свої права. І справа навіть не в недостатності аргументів чи документації —
Законодавцем ...    08 лютого 2020 року набули чинності зміни до процесуальних кодексів.    Деякі з цих змін – стосуються і сімейних правовідносин.    Зокрема, законодавець спростив процедуру розгляду
Адвокат (юрис...   Потрібна допомога адвоката (юриста) в Малині? Тоді Вам до нас!   Наші адвокати (юристи) в Малині допоможуть:   – скласти заяву та подати на розлучення в
Перереєстрац...   На сьогоднішній день, почастішали випадки звернення клієнтів, з проблемами, що пов’язані з Товариством з обмеженою відповідальністю “Кей – Колект”.   В 2011 – 2012 роках “Укрсиббанк”
Продовження і...   Нещодавно ми розповідали Вам історію про те, як ТОВ “Кей – Колект” без відома власників житла реєструє себе власником квартири, що в подальшому призводить до продажу