За участі наших адвокатів (юристів) в Житомирі скасовано виконавчий напис нотаріуса


Продовжуючи серію статей на тему рішень суду 2018 року за участі наших адвокатів (юристів) в Житомирі, розповідаємо Вам про скасування виконавчого напису нотаріуса за яким ПАТ “Приватбанк” здійснював стягнення коштів з пенсії боржника.

Почнемо з того, що ж таке виконавчий напис нотаріуса?

Виконавчий напис нотаріуса – це документ, на підставі якого здійснюється стягнення з особи безспірної заборгованості.

Простими словами: нотаріусом було посвідчено договір купівлі – продажу квартири. За даним договором одна особа придбала квартиру, а інші повинна їй сплатити кошти, в розмірі вартості даної квартири. Проте кошти у встановлений срок не було передано. Тоді особа, котра повинна була отримати кошти, звертається до нотаріуса для отримання виконавчого напису щодо стягнення суми, яку він повинен був отримати від покупця квартири. Нотаріус видає йому виконавчий напис і продавець квартири звертається з даним написом до виконавчої служби, котра повинна на підставі виконавчого напису здійснювати стягнення заборгованості в примусовому порядку.

Звернуть увагу, що виконавчий напис може бути видано лише у тому випадку, якщо заборгованість є безспірною.

Тобто, у вищезазначеному договорі купівлі – продажу, було чітк прописано, що покупецб повинен сплатити продавцю вартість квартири, у розмірі, припустимо, 200 000 гривень. Сторони погодили цю суму, жодних відсотків чи нарахування пені договором не передбачено. Договір посвідчений нотаріально, що підтверджує погодження всіх умов договору, а тому будь – який спір щодо розміру заборгованості – відсутній. Нотаріус правомірно видає виконавчий напис і відбувається стягнення заборгованості в примусовому порядку.

А тепер про виконавчий напис при стягненні заборгованості за кредитним договором.

В більшості випадків, сума заборгованості, яку нарахував Банк не погоджується з боржником. У контексті справи, що була виграна нашими адвокатами (юристами) в Житомирі, боржником було сплачено отримано в борг близько 40 000 євро, сплачено Банку 58 000 євро та реалізовано будинок, що був предмтом іпотеки на суму 500 000 гривень. При цьому за виконавчим написом нотаріуса боржник винен Банку ще 53 975, 93 євро (за курсом НБУ на день винесення виконавчого напису – 1 641 408, 03 гривень). Зрозуміло, що дана сума не  є безспірною. Боржник неодноразово звертався до Банку з проханням здійснити перерахунок суми заборгованості. До того ж будинок, що був предметом іпотеки, було реалізовано після видачі виконавчого напису та відкриття виконавчого провадження, але Банк, державного виконавця про це не повідомив, а тому суму заборгованості не було зменшено на 500 000 гривень.

Банком та нотаріусом не дотримано порядку здійснення нотаріальних дій. Так, Банк не надіслав, а нотаріус не перевір наявності вимоги про погашення заборгованості, повідомлення про стягнення коштів в примусовому порядку та відповіді про те, що боржник погоджується з сумою боргу. В той же час, чинне законодавсвто прямо вказує на те, що основною умовою для вчинення виконавчого напису є те, що подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем.

Ну і насамкінець. Шукаючи судову практику по таким видам спорів, наші адвокати (юристи) в Житомирі, дуже рідко зустрічали рішення, в яких позивачі при подачі позовної заяви, а в подальшому і суди при винесення рішення враховували даний факт. А справа полягає в наступному: всі виконавчі написи нотаріусів здійснюються на підставі пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України №662 від 26 листопада 2014 року “Про внесенні змін до переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів. Проте, мало хто знає, що дана Постанова КМУ у частині саме цього пункту 2 – скасована постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2017 року. дана постанова апеляційного суду залишена без змін ухвалою Вищого адміністративного суду від 01 листопада 2017 року. В той же час, постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення.

Тобто, починаючи з 22 лютого 2017 року, пункт 2 Постанови КМУ №662 від 26 листопада 2014 року, на підставі якого видаються виконавчі написи нотаріусів по кредитним договорам – є незаконним та нечинним. А тому видача виконавчих написів – незаконна.  

З усіма вищезазначеними підставами для скасування виконавчого напису нотаріуса, які були викладені нашими адвокатами (юристами) в Житомирі в позовній заяві до суду погодився і суд, а тому незаконний напис було визнано таким, що не підлягає виконанню та захищено інтереси Клієнта.

В подальшому Банк має можливість звернутись до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості, проте в нас буде можливість надати йому відповідь.

У випадку виникнення спорів з банками, колекторами, фінансовими установами – звертайтесь до адвокатів (юристів) в Житомирі. Ми надано Вам кваліфіковану допомогу та знайдемо вихід із самих складних ситуацій.

Попередній запис на консультацію за телефоном: (063) 942 – 61 – 48.


Similar Articles

Все про колек...    Останнім часом, почастішали випадки звернення до наших юристів (адвокатів) в Житомирі з питанням про колекторів та їх методи роботи.     Це і не дивно, адже колектори
Участь наших ...   Робота юриста потребує постійного навчання та підвищення рівня знань. З цією метою, ми відвідуємо семінари, тренінги, правові школи, тощо.   6 та 7 жовтня, Антонович Ольга
Порядок поділ...   Відповідно до ч. 1 ст. 74 Сімейного кодексу України, якщо жінка та чоловік проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь
Визначення мі...   Місце проживання дитини після розлучення батьків в Житомирі – одне з найскладніших питань, що досі залишається дискусійним.   Нажаль, наша судова система пішла таким шляхом, що
Яке майно вва...   В попередній статті ми говорили про те, як можна поділити майно, що було набуте під час спільного проживання чоловіка та жінки без укладення шлюбу. Ознайомитись зі
Усунення пере...   Нажаль, після розлучення не всі мами, з котрими, як правило, залишаються проживати діти, погоджуються на побачення дитини з батьком.    Зачасту чоловіки стикаються з тим, що
Продовження і...   Нещодавно ми розповідали Вам історію про те, як ТОВ “Кей – Колект” без відома власників житла реєструє себе власником квартири, що в подальшому призводить до продажу
Перереєстрац...   На сьогоднішній день, почастішали випадки звернення клієнтів, з проблемами, що пов’язані з Товариством з обмеженою відповідальністю “Кей – Колект”.   В 2011 – 2012 роках “Укрсиббанк”
Адвокат (юрис...   Потрібна допомога адвоката (юриста) в Коростишеві? Тоді Вам до нас!   Наші адвокати (юристи) в Коростишеві допоможуть:   – скласти заяву та подати на розлучення в
Розірвання шл... У справах про розірвання шлюбу, інколи теж виникають цікаві ситуації, які допоможуть вирішити наші адвокати (юристи) в Житомирі. Про одну з таких ситуацій ми вам і розкажемо.