Чи можливо визнати батьківство в судовому порядку за відсутності висновку судово-генетичної експертизи?

  Підводячи підсумки 2018 року ми вирішили поділитись з Вами найцікавішими рішеннями у справах наших адвокатів (юристів) в Житомирі.
  Зокрема, розпочнемо з рішення у справі про визнання батьківства.
  В грудні 2017 року до наших адвокатів (юристів) в Житомирі, звернувся громадянин Туреччини з проханням допомогти йому бачитись з сином. В процесі розмови, нашим адвокатам (юристам) в Житомирі стало відомо, що даний громадянин мав стосунки з громадянкою України. Під час даних стосунків у них народилась дитина. Жінка пообіцяла у свідоцтві про народження дитини вказати нашого Клієнта батьком дитини, але так цього і не зробила. До досягнення дитиною трьох років, вони спілкувалися між собою, дитина знала, що цей чоловік – його батько. Але коли наш Клієнт прилетів в Україну на початку грудня 2017 року – йому сказали, що жінка та дитина тут більше не проживають, вона вийшла заміж і бачитись йому з дитиною не дасть.
  В процесі роботи, нашим адвокатам (юристам) в Житомирі, вдалося встановити, що на момент народження даної дитини, жінка перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, а тому дитина автоматично вважається такою, що походить від цього чоловіка (стаття 122 Сімейного кодексу України). В подальшому, шлюб між ними було розірвано і чоловік звернувся до суду з позовом про виключення його з актового запису про народження дитини. В судовому засіданні жінка підтвердила, що колишній чоловік дійсно не є батьком даної дитини.
  Все б чудово, але нам одразу було зрозуміло, що жінка не погодиться на проведення судово – генетичної експертизи (тесту ДНК), а відповідно до рішень Верховного Суду України – даний тест є єдиним доказом, котрий може довести наявність або відсутність родинних зв’язків між батьком та дитиною. В той же час – позовна заява про встановлення батьківства була єдиним можливим способом вирішення даної проблеми.
  В процесі написання позовної заяви наші адвокати (юристи) в Житомирі, використовували всі документи та інформацію, котра може вважатись доказом в судовому процесі. Так, нами було подано документи, що підтверджували систематичність перельотів громадянина Туреччини на територію України, документи, що підтверджували фінансову підтримку дитини, оскільки наш Клієнт систематично відправляв жінці кошти. Окрім цього, нами було подано фото – та відеоматеріали, котрі підтверджували наявність родинних відносин між даними особами. Також до позову було додано переписку з мобільного додатку, з якої вбачалось, що чоловік неодноразово звертався до матері дитини вирішити дане питання добровільно та надати йому можливість спілкуватись з дитиною Проте все було марно. Жінка була впевнена в тому, що без проведення тесту ДНК, суд відмовить чоловікові у задоволенні позову. Але цього не сталося. Суд, дослідивши всі наявні документи, вирішив позов задовольнити. Позиція наших адвокатів (юристів) в Житомирі, полягала в тому, що всі докази мають однакову юридичну силу. Не можна говорити про те, що один доказ доводить все, а інший – не має жодного значення.
  Наша позиція була підсилена і рішенням нового Верховного Суду, який в березні 2018 року сказав про те, що: “щодо предмета доказування в даній категорії справ, то Сімейний кодекс України будь – яких особливостей не визначає. Доказами у такій справі можуть бути будь – які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інші обставини, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, показань свідків, письмових та речових доказів, висновків експертів. Тобто, при вирішенні спору про визнання батьківства мають враховуватись усі передбачені законом докази в їх сукупності. Керуючись цим загальним правилом, встановлення батьківства на підставі ч.2 ст. 128 СК України, можливо за наявності належних та обґрунтованих доказів, які засвідчують походження дитини від певної особи”.
  В нашій справі суд врахував всі надані докази, але зверніть увагу на те, що навіть у випадку, коли Ви на 100 відсотків впевнені у тому, що провести тест ДНК неможливо (жінка в жодному випадку не дасть дитину) – заявляти клопотання про проведення експертизи потрібно обов’язково. Ненадання дитини для проведення експертизи – буде підтвердженням ухилення особи від виконання ухвали суду, що в подальшому може супроводжуватись примусовим доставленням особи для відібрання зразків або ж прийняттям рішення на Вашу користь без проведення експертизи.

  В будь – якому випадку, для кращого розуміння ситуації та визначення можливих варіантів подальших дій – зверніться до адвокатів (юристів) в Житомирі. Запис на консультацію з будь – яких юридичних питань за телефоном: (063) 942 – 61 – 48.

 

 

Similar Articles

Як в Україні в... Сьогодні все більше громадян України виїздять на постійне місце проживання до інших країн світу, змінюють громадянство, тощо. Так сталось і в ситуації, з якою стикнулись наші адвокати
Захищено інте...   03 травня 2018 року Житомирським окружним адміністративним судом було задоволено позов про визнання протиправною та скасування постанови та визнання протиправним і скасування припису Державної архітектурно –
Аліменти Жито...   Стаття 180 Сімейного кодексу України вказує на те, що батьки зобов’язані уримувати дитину до досягнення нею повноліття.   Незалежно від того чи розірвано між подружжям шлюб
Спори з Банка...   Складна фінансова ситуація в країні та низький рівень оплати праці все частіше призводить до того, що громадяни вимушені звертатись до банків/фінансових установ/кредитних спілок, тощо, з метою
Адвокат (юрис...   Потрібна допомога адвоката (юриста) в Андрушівці? Тоді Вам до нас!   Наші адвокати (юристи) в Андрушівці допоможуть:   – скласти заяву та подати на розлучення в
Продовження і...   Нещодавно ми розповідали Вам історію про те, як ТОВ “Кей – Колект” без відома власників житла реєструє себе власником квартири, що в подальшому призводить до продажу
Поділ майна п...   Відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України, майно набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що
Які існують с...   Чинним законодавством України передбачено декілька можливих варіантів розірвати шлюб. Проте в кожному конкретному випадку потрібно визначити, який із них буде доцільно застосувати. Для кращого розуміння таких
Чи можливо ви...   Підводячи підсумки 2018 року ми вирішили поділитись з Вами найцікавішими рішеннями у справах наших адвокатів (юристів) в Житомирі.   Зокрема, розпочнемо з рішення у справі про
Все про аліме...   Хто має право на отримання аліментів   Право на отримання аліментів мають:   – один із подружжя під час шлюбу;   – один із подружжя після